• Atpakaļ
  • menu
  • Meklēt
  • Ieiet portālā

Investors Andris

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

Kas ir investors Andris?

32 gadus jaunais IT speciālists Andris 2021. gadā pieņem rūpīgi pārdomātu lēmumu. Papildus dalībai valsts pensiju sistēmā, lai nodrošinātu savu nākotni, Andris nolemj patstāvīgi ieguldīt akcijās un citos finanšu instrumentos.

Andris zina, ka brīdī (2054. gadā), kad būs jādodas pensijā, Latvijā būs daudz vairāk pensionāru nekā strādājošo. Tas nozīmē, ka, lai saglabātu pienācīgu dzīves līmeni pensijas gados, nevar paļauties tikai uz valsts pensiju.

Andris līdz 2021. gadam ir uzkrājis 25 000 eiro, kurus viņš ir nolēmi ieguldīt akciju tirgos ar mērķi spēt pavadīt bezrūpīgas vecumdienas. Andris izmanto arī tādus uzkrājumu rīkus kā 3. pensiju līmenis, kas paredz nodokļu atvieglojumus. Papildus tam visam Andris rūpīgi seko līdzi saviem ikdienas tēriņiem un nepārtraukti meklē dažādus ieteikumus un padomus ietaupīšanai.

Investīciju stratēģija

Andra ieguldīšanas laika horizonts ir 30 gadi. Andris ir uzstādījis mērķi sasniegt 12% ienesīgumu gadā. Ja to izdosies sasniegt, Andra portfeļa vērtība 30 gados pieaugs no 25 000 eiro līdz 750 000 eiro. Ja Andris pēc 30 gadiem nolems pārdot visus ieguldījumus, tad pēc nodokļu nomaksas viņam paliks 600 000 eiro. Tas būs ļoti nozīmīgs papildinājums valsts pensiju sistēmas nodrošinātajai pensijai.

Andris iegulda uzņēmumos, kuriem, viņaprāt, ir ilgtermiņa izaugsmes potenciāls un kuri sevi ir pierādījuši iepriekš. Viņš ir izveidojis sarakstu ar dažādiem uzņēmumiem, sektoriem un reģioniem jeb ir apkopojis interesantas un aktuālas investīciju idejas. Andris ik ceturksni pārskata savus ieguldījumu lēmumus pēc uzņēmumu ceturkšņu rezultātu publicēšanas. Viņš cenšas atturēties no pirkšanas un pārdošanas, balstoties uz emocijām, kā arī nepārdod aktīvus, kuru vērtība ir nokritusies, taču potenciāls nav mainījies. Kad Andris redz, ka ir pieņēmis nepareizu investīciju lēmumu, viņš to atzīst un pārdod uzņēmuma akcijas. Tāpat viņš var pārdot akcijas, ja viņaprāt akcijas cena ir kāpusi pārāk daudz un akcijas cena šķiet pārvērtēta.

Andris savā investīciju dienasgrāmatā reizi nedēļā apraksta pārdomas, idejas un darījumus, ja tādi ir veikti, kuras varēs lasīt visi Investoru Kluba biedri. Tāpat Andris saistībā ar investīciju veikšanu veic precīzu visu pārskaitījumu, komisijas maksu un citu izmaksu uzskaiti.

Investore Andris
Investora Andra portfeļa vērtība