Vācijas valdība iegādājās 30% grūtībās nonākušā valsts enerģētikas uzņēmuma Uniper akciju.
Enerģētikas uzņēmums Uniper nonāca sarežģītā situācijā, jo Krievija pārtrauca gāzes piegādes un gāzes cenas pieauga. Uniper katru dienu zaudē desmitiem miljonu eiro, jo tas ir spiests aizstāt trūkstošo Krievijas gāzi no citiem avotiem, kas ir krietni dārgāki.
Saskaņā ar līgumu, Vācijas valdība pārņem 30% akciju, samaksājot par katru akciju 1.7 eiro. Pirms šīs vienošanās Uniper akcija maksāja vairāk nekā 11 eiro. Akcijas iegādātas par 267 milj. eiro, vēl 7.7 mljrd. eiro uzņēmumam tiks piešķirts, emitējot konvertējamus vērtspapīrus. Pēc šīs ziņas uzņēmuma akcijas cena samazinājās līdz 8.7 eiro. Kopš gada sākuma Uniper akcijas noslīdējušas par teju 80%.
Līgums vēl jāapstiprina Uniper akcionāru ārkārtas sapulcē. Uzņēmuma galvenais akcionārs ir Somijas valdības kontrolētais koncerns Fortum, kas jau piekrita samazināt savu Uniper daļu no 80% uz 56%.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Krievijas dabasgāzes eksporta pārtraukšana Eiropā var negatīvi ietekmēt reģiona iekšzemes kopproduktu. Tomēr ietekme uz cenām var būt desmitkārtīga, liecina jaunais Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) pētījums.
Somijas valstij piederošā enerģētikas kompānija Fortum, kas tiek kotēta Helsinku biržā, visticamāk, cietīs vairāku miljardu eiro lielus zaudējumus ar meitas uzņēmuma Uniper starpniecību, vēsta Helsingin Sanomat.
Līdz ar Krievijas iebrukumu Ukrainā daudz kas ir mainījies uzskatos, vēlmēs un plānos par enerģētiku, tai skaitā par dabasgāzi, savukārt darbos nemaz tik daudz vēl nav notikušas izmaiņas un arī tik drīz tās nenotiks, vismaz ne pilnā mērā.
Investoru Kluba podkāsta 75.epizodē viesojas Storent Holding dibinātājs, vadītājs un līdzīpašnieks Andris Pavlovs. Epizodē pārrunājām pašreizējo obligāciju piedāvājumu, ekspansijas plānus ASV un tuvāk iepazinām uzņēmumu.