Investori nosliecas par labu zeltam – cenas var sasniegt visu laiku augstāko līmeni
Bailes par banku nākotni, gaidāmās FRS likmju paaugstināšanas cikla beigas, spiediens uz ASV dolāru – šie un citi faktori veicinājuši zelta cenu pieaugumu un arvien pozitīvākas tā nākotnes perspektīvas, vēsta Lietuvas medijs Verslo Žinios.
Beidzamajās nedēļās zelta cena ir “flirtējusi” pat ar 2.000 dolāru par unci ierobežojumiem, kopš gada sākuma zelts ir kļuvis par 7% dārgāks, kas ir tuvu visu laiku augstākajam līmenim, kāds tika sasniegts 2020. gada augustā – 2.075 dolāri par unci.
Par sevi pēdējos mēnešos atgādinājis vēsturiskā izpratnē jau leģendārais vērtības uzglabāšanas aktīvs – zelts. Tā cena janvārī pārrausās pāri 1900 ASV dolāru atzīmei par Trojas unci. Tas nozīmē, ka zeltam aiz kalniem vairs nav ļoti apaļā 2000 ASV dolāru atzīme par Trojas unci. Virs šīs atzīmes zelta cena paviesojās jau Covid-19 pandēmijas apstākļos. Tiesa gan, zeltam virs tās noturēties tā arī neizdevās. Tagad daudz kas liecina par to, ka šajā ziņā būs jauns šāds mēģinājums šo atzīmi iekarot.
Beidzamajā laikā investīciju vidē daudz dzirdams un lasāms par zeltu, tāpēc aizdomājos, kā tad praksē notiek zelta iegāde. Visticamāk, nav tā, ka ieejam veikalā un mums tiek iesvērts vajadzīgais zelta daudzums. Bet kā tad ir?
Lielākais zelta ražotājs pasaulē Newmont paziņoja, ka ir izteicis 16.9 mljrd. dolāru piedāvājumu Austrālijas uzņēmumam Newcrest Mining, tādā veidā vēl vairāk palielinot ietekmi šajā nozarē. Investori un analītiķi gan saka, ka šobrīd varētu nebūt īstais laiks darījumam.
Arī 2025.gadā Investoru Klubs dodas uz Latvijas skolām, lai izglītotu jauniešus par to, kas ir investēšana, kāpēc tas ir svarīgi un kā to uzsākt atbildīgi.