Viens no visplašāk sastopamajiem pārpratumiem, runājot par kriptovalūtām, ir maldīgais uzskats, ka tās tiek plaši izmantotas dažādām noziedzīgām darbībām un naudas atmazgāšanai. Turpinājumā raksts, ko sagatavojusi Polina Brotjē, Binance pārstāve Latvijā.
Cilvēki, kas saprot blokķēdes un kriptovalūtu tehnoloģijas, zina, ka kripto ir neērts un ļoti nepiemērots līdzeklis naudas atmazgāšanai. Pirmkārt, Zini savu klientu jeb KYC procedūras kripto nozarē ir tik stingras, ka krāpniekiem daudz vienkāršāk varētu būt izmantot viltotus identifikācijas dokumentus bankas konta atvēršanai. Otrkārt, nav iespējams pārvietot lielus kriptovalūtu apjomus, lai to nepamanītu. Treškārt, kriptovalūtu darījumi ir pilnībā izsekojami. Pat lielākā daļa tā saukto “privātuma monētu” ir daudz pārskatāmākas un vieglāk izsekojamas nekā tradicionālā nauda.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Jau no paša sākuma Binance aktīvi sadarbojās ar ASV Vērtspapīru un biržu komisiju (SEC) un godprātīgi iesaistījās diskusijās, lai sarunu ceļā panāktu izlīgumu, kas noslēgtu izmeklēšanas. Jaunās SEC apsūdzības parāda viņu nevēlēšanos sadarboties ar mums pēc būtības, lai atrisinātu radušās problēmas. Neskatoties uz mūsu centieniem panākt produktīvu iesaistīšanos, SEC liedza mums iespēju sadarboties, tā vietā vienpusēji izvēloties tiesvedības procesu, situāciju raksturo Binance.
Kriptovalūtu biržas Binance ASV struktūrvienība Binance.US paziņoja, ka ir saņēmusi brīdinājumu, ka bankas valstī, sākot ar šo nedēļu, uz laiku apturēs sadarbību ar kripovalūtu biržu.
Maijā trīs lielākās kriptovalūtas un tirgus kopumā piedzīvoja mainīgu dinamiku. Bitcoin un BNB nedaudz nokritās, savukārt Ethereum bija neliels kāpums, kriptovalūtu tirgu maijā raksturo Binance pārstāve Latvijā Polina Brottier.
Arī 2025.gadā Investoru Klubs dodas uz Latvijas skolām, lai izglītotu jauniešus par to, kas ir investēšana, kāpēc tas ir svarīgi un kā to uzsākt atbildīgi.