2023.gada jūnijā, salīdzinot ar 2022.gada jūniju, vidējais patēriņa cenu līmenis palielinājās par 7.9%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

- Lielākā ietekme uz vidējā patēriņa cenu līmeņa izmaiņām 2023.gada jūnijā, salīdzinot ar 2022.gada jūniju, bija pārtikai un bezalkoholiskajiem dzērieniem. Foto: Lita Krone
Lielākā ietekme uz vidējā patēriņa cenu līmeņa izmaiņām 2023.gada jūnijā, salīdzinot ar 2022.gada jūniju, bija pārtikai un bezalkoholiskajiem dzērieniem (+3.7 procentpunkti), ar mājokli saistītām precēm un pakalpojumiem (+2.4 procentpunkti), ar atpūtu un kultūru saistītām precēm un pakalpojumiem (+0.6 procentpunkti), alkoholiskajiem dzērieniem un tabakas izstrādājumiem (+0.6 procentpunkti), veselības aprūpei (+0.6 procentpunkti), dažādu preču un pakalpojumu grupai (+0.6 procentpunkti), kā arī ar transportu saistītām precēm un pakalpojumiem (-1.9 procentpunkti).
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
2023. gada maijā, salīdzinot ar 2022. gada maiju, vidējais patēriņa cenu līmenis palielinājās par 12.1%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Kamēr ASV FRS šī gada jūnijā procentu likmju celšanas ciklā pirmo reizi kopš pagājušā marta nolēma paņemt pauzi, Eiropas Centrālā Banka (ECB) 15. jūnijā nolēma turpināt gandrīz pirms gada iesākto ritmu un astotajā sapulcē pēc kārtas paaugstināja eiro bāzes procentu likmes. Turpinājumā Andra Lāriņa, SEB bankas Finanšu tirgus pārvaldes vadītāja pārdomas par šo tēmu.
Inflācija ASV maijā noslīdēja līdz zemākajam līmenim vairāk nekā 2 gadu laikā, mazinot spiedienu uz Federālo rezervju sistēmu (FRS) attiecībā uz procentu likmju paaugstināšanu.
Arī 2025.gadā Investoru Klubs dodas uz Latvijas skolām, lai izglītotu jauniešus par to, kas ir investēšana, kāpēc tas ir svarīgi un kā to uzsākt atbildīgi.