2023.gada septembrī, salīdzinot ar 2022.gada septembri, vidējais patēriņa cenu līmenis palielinājās par 3.3%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Lielākā ietekme uz vidējā patēriņa cenu līmeņa izmaiņām 2023.gada septembrī, salīdzinot ar 2022.gada septembri, bija pārtikai un bezalkoholiskajiem dzērieniem (+1.5 procentpunkti), alkoholiskajiem dzērieniem un tabakas izstrādājumiem (+0.6 procentpunkti), veselības aprūpei (+0.6 procentpunkti), ar atpūtu un kultūru saistītām precēm un pakalpojumiem (+0.5 procentpunkti), dažādu preču un pakalpojumu grupai (+0.4 procentpunkti), kā arī ar mājokli saistītām precēm un pakalpojumiem (-1.3 procentpunkti).
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Oktobra sākums pasaulē lielā mērā pagājis obligāciju tirgus zīmē. To ienesīgumi traucas augstāk, kas finanšu tirgus dalībnieku vidū liek virmuļot jau visdažādākajiem prātuļojumiem. Kopumā ir jūtams zināms stress par to, ka augstās likmes var atnest recesiju, un dažu vēl nesen lolotā ideja par ekonomiku mīksto piezemēšanos izčākstē gaisā.
Ideja par augstām procentu likmēm ilgāku laiku tirgus dalībniekiem ir kļuvusi ārkārtīgi sāpīga. Lielajiem Volstrītas prātiem nav nekā, ar ko mierināt investorus.
Likās, ka septembris ir precīzs 2022. gada atkārtojums — gan akciju, gan obligāciju ienesīgums bija negatīvs, arī zelts nenesa peļņu, eiro vērtība attiecībā pret ASV dolāru samazinājās, savukārt naftas vērtība saglabājās augsta, sasniedzot jaunu gada rekordu. Plašāk - Tarass Buka, Luminor Ieguldījumu pārvaldes vadītājs.
Arī 2025.gadā Investoru Klubs dodas uz Latvijas skolām, lai izglītotu jauniešus par to, kas ir investēšana, kāpēc tas ir svarīgi un kā to uzsākt atbildīgi.