Centrālo banku politika un no tās izrietošās nākamā gada S&P 500 indeksa perspektīvas ir tēmas, ko šonedēļ apsprieda Volstrītas analītiķi. Eiropieši ir mēģinājuši atvēsināt amerikāņu jau iesakņojušos optimismu.
Eiropas Centrālās bankas vadītāja Kristīne Lagarda (Christina Lagarde) šonedēļ diezgan pārliecinoši norādīja, ka centrālā banka nogaidīs un vērtēs, kādu ietekmi atstājis jau veiktais procentu likmju paaugstinājums.
"Mēs jau esam daudz izdarījuši – esam iztērējuši daudz munīcijas, palīdzot regulēt tirgus situāciju, ceram, ka tas pozitīvi ietekmēs ekonomiku.”
ECB jau ir pārtraukusi procentu likmju celšanu, bet prognozē, ka inflācija nesasniegs 2% līmeni līdz 2025. gada otrajai pusei.
"Cīņa nav beigusies, un mēs noteikti vēl nepaziņojam par uzvaru," viņa apliecināja Vācijas centrālās bankas rīkotajā pasākumā.
Viena no Eiropas lielākajām bankām – Francijas Societe Generale – brīdina investorus gatavoties viļņainam 2024. gadam. Tuvākajos gados S&P 500 tuvosies rekordaugstiem līmeņiem, samazināsies un atkal atgriezīsies virsotnē.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Šķiet, ka ASV ekonomiskās tendencies sāk griezties virzienā, kas īpaši labvēlīgs īstermiņa ieguldījumiem. Investorus joprojām visvairāk satrauc obligāciju ienesīguma pieaugums un monetārās politikas virziens.
Volstrītā aizvadītajā nedēļā apsprieda ASV Federālās rezervju sistēmas (FRS) politikas perspektīvas un neseno akciju tirgus ralliju.
ASV 5 gadu valsts kases obligāciju ienesīgums, kas pagājušās nedēļas sākumā uz īsu brīdi sasniedza 10%, satrauc tirgus dalībniekus – kamēr vieni komentē to ietekmi uz investoriem, citi šeit cenšas saskatīt ienesīguma griestus un veidus, kā no tā nopelnīt. Investoru uzmanību piesaistīja arī pagājušā nedēļā paziņotie ASV tehnoloģiju gigantu finanšu rezultāti.
Arī 2025.gadā Investoru Klubs dodas uz Latvijas skolām, lai izglītotu jauniešus par to, kas ir investēšana, kāpēc tas ir svarīgi un kā to uzsākt atbildīgi.