• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  Latvijas Gāze deviņos mēnešos strādāja ar zaudējumiem

  Foto: Zane Bitere/LETA

  Spriedze un nenoteiktība dabasgāzes tirgos 2023. gada deviņos mēnešos ir būtiski mazinājusies salīdzinot ar 2022. gadu. Eiropas dabasgāzes krātuvēs (tai skaitā Latvijā) ir augsts krājumu līmenis, kā arī dabasgāzes cenas ir ievērojami zemākas (2023. gada augustā tās sasniedza zemāko līmeni kopš 2021. gada jūlija).

  Neskatoties uz to, dabasgāzes patēriņš joprojām ir zems gan Latvijā, gan citviet Eiropā, kur patēriņa kritumu galvenokārt ietekmē zemā aktivitāte rūpniecības sektorā. Papildus tam, ceturtais ceturksnis dabasgāzes tirgos iesākās ar būtiskiem izaicinājumiem – militārais konflikts starp Izraēlu un Palestīnu, kā arī Balticconnector cauruļvada bojājumi ir radījuši nepastāvību dabasgāzes tirgos pasaulē, kas ietekmē gan dabasgāzes piegādes, gan cenas. Neskatoties uz visiem iepriekš minētajiem izaicinājumiem, Latvijas Gāze 2023. gada vasarā ir veikusi visus nepieciešamos darbus, lai saviem klientiem radītu papildus drošību un stabilitāti – Inčukalna pazemes gāzes krātuvē ir iesūknēts viss nepieciešamais dabasgāzes krājumu apjoms nepārtrauktas gāzapgādes, t.sk. 2023./2024. gada apkures sezonas, nodrošināšanai.
  Aktīvā gatavošanās mājsaimniecību tirgus atvēršanai no 2023. gada 1. maija, kā arī apjomīgais darbs pie esošo mājsaimniecību segmenta klientu saglabāšanas ir sniedzis acīmredzamus rezultātus – pēc mājsaimniecību tirgus atvēršanas, uzņēmums ir saglabājis vairāk nekā 90% mājsaimniecību klientu portfeļa, salīdzinot ar klientu skaitu uz šī gada sākumu.
Saistītie raksti

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

SignetNasdaq
Investore Andris
Capitalia
SignetNasdaqCapitalia
 • Tallinas birža
 • Rīgas birža
 • Viļņas birža
Investora Andra portfeļa vērtība