• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  DelfinGroup skaidro gada dividenžu izmaksas kārtību

  Latvijas fintech uzņēmums DelfinGroup kopš uzņēmuma akciju sākotnējā publiskā piedāvājuma (IPO) 2021. gadā, kopumā 11 reizes veicis dividenžu izmaksas 9 431 008 eiro apmērā jeb 0.20 par akciju. Uzņēmums ik ceturksni izmaksā dividendes līdz 50% no iepriekšējā ceturkšņa peļņas, kā arī reizi gadā akcionāri lemj par papildu gada dividenžu izmaksu. Lēmumu par 2023. gada dividenžu izmaksas piedāvājumu DelfinGroup valde pieņems pēc 2023. gada revidētā gada pārskata apstiprināšanas, izvērtējot rezultātus uzņēmuma ilgtermiņa attīstības kontekstā.

  "Regulāras dividenžu izmaksas ir viens no veidiem, kā varam nodrošināt atdevi mūsu investoriem, ļaujot akcionāriem dividendes izmantot kā stabilu un prognozējamu ienākumu avotu. Turklāt dividenžu izmaksas apmērs šo gadu laikā ir audzis, kas skaidrojams ar uzņēmuma izaugsmi un veiksmīgajiem darbības rezultātiem. Esam gandarīti, ka uzņēmums ik gadu piesaista arvien jaunu investoru interesi, to kopskaitam šobrīd sasniedzot jau vairāk nekā 8 500. Līdz ar to veidojas stabila akcionāru bāze, kas ir ieinteresēta uzņēmuma ilgtermiņa izaugsmē," informē DelfinGroup valdes loceklis Aldis Umblejs.
  Atskatoties uz 2023. gadu, uzņēmums pagājušogad veicis četras dividenžu izmaksas 3 494 140 eiro apmērā. Turklāt, pateicoties vēsturiski lielākajiem trešā ceturkšņa peļņas rādītājiem, uzņēmums par 2023. gada trešo ceturksni dividendēs izmaksāja 969 839 eiro jeb 0.0214 eiro par vienu akciju. "Kopumā jāteic, ka joprojām salīdzinoši nedaudz reģiona uzņēmumi izmaksā ceturkšņa dividendes. Kā liecina Nasdaq Baltija Oficiālā saraksta dati par dividenžu izmaksām 2023. gadā DelfinGroup dividenžu ienesīguma ziņā ieņem 7. vietu starp visiem sarakstā esošajiem uzņēmumiem, savukārt 1. vietu - finanšu pakalpojumu sniedzēju vidū, kas apliecina mūsu konkurētspēju Baltijas mērogā," komentē Umblejs.
  Skaidrojot dividenžu izmaksu kārtību, Umblejs papildina, ka uzņēmumā pēc katra ceturkšņa noslēgšanās un rezultātu paziņošanas tiek sasaukta akcionāru sapulce, lai kopīgi lemtu par dividenžu sadali. Uzņēmuma dividenžu politika paredz ceturkšņa dividenžu izmaksu līdz 50% no iepriekšējā ceturkšņa peļņas, taču uzņēmumam ir iespēja izmaksāt arī papildu dividendes, ņemot vērā uzņēmuma izaugsmei nepieciešamo finansējumu un ilgtermiņa attīstības plānus.
  Uzņēmums gada dividendes par 2022. gadu izmaksāja tajā pašā gadā, nodrošinot dividenžu izmaksu vairāk nekā 50% apmērā no uzņēmuma peļņas. "Vēlamies informēt akcionār us, ka lēmumu par 2023. gada dividenžu izmaksas piedāvājumu DelfinGroup valde pieņems pēc 2023. gada revidētā gada pārskata apstiprināšanas, izvērtējot rezultātus uzņēmuma ilgtermiņa attīstības stratēģijas kontekstā. Uzņēmums arī turpmāk plāno pieturēties pie šāda veida dividenžu politikas, pēc katra ceturkšņa noslēgšanas sasaucot akcionāru sapulci, bet par gada dividenžu izmaksu lemjot pēc gada pārskata publicēšanas, tādejādi veicinot paredzamu dividenžu izmaksas kārtību," piebilst Umblejs.
  Dalīties ar rakstu:
Saistītie raksti

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

SignetNasdaq
Investore Andris
Capitalia
SignetNasdaqCapitalia
 • Tallinas birža
 • Rīgas birža
 • Viļņas birža
Investora Andra portfeļa vērtība