• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  Storent Holdings apgrozījums pieauga par 13%

  2023. gada ceturtajā ceturksnī Storent grupa ir uzrādījusi stabilu sniegumu, sasniedzot 11.6 milj. eiro kopējo apgrozījumu, 3.8 milj. eiro EBITDA un 1.5 milj. eiro neto peļņu. Salīdzinot ar pagājušā gada ceturto ceturksni, neto apgrozījums pieauga par 13%, savukārt neto peļņa bija par 1 milj. eiro lielāka.

  2023. gads Storent grupai bija pirmais gads ar jauno īpašnieku struktūru, un galvenais uzsvars tika likts uz nomas biznesa tālāku izaugsmi. Lai arī dzīvojamo ēku būvniecības apjomos bija manāms gana nozīmīgs kritums, Storent veica nozīmīgus ieguldījumus, kopā 13 milj. eiro apjomā, nomas tehnikas parka atjaunošanā. Storent turpināja ieguldīt līdzekļus arī ERP sistēmu uzlabošanā, digitalizācijā un procesu automatizācijā. Pārskata gada neto apgrozījums pieauga par 2%, EBITDA par 5%, bet peļņa pirms nodokļiem dubultojās, sasniedzot 4.8 milj. eiro.
  Grupas vadība nolēma ieviest izmaiņas pamatlīdzekļu uzskaites politikā, ieviešot tā dēvēto “lūžņu vērtību” (scrap value), jo tās nepieciešamību apliecināja tehnikas realizācija otrreizējā tirgū. Tika veikts pamatlīdzekļu nolietojuma pārrēķins visam 2023. gadam pa mēnešiem, kā rezultātā mainījās iepriekšējo ceturkšņu rezultāti.
  Papildus tam konsolidētajā pārskatā Storent grupa pārgāja uz pamatlīdzekļu novērtēšanu to patiesajā vērtībā. Aktīvu patiesā vērtība tika noteikta, piesaistot neatkarīgus sertificētus vērtētājus. Uz 2023. gada 31. decembri nomas pamatlīdzekļu pārvērtēšana radīja 46.4 milj. eiro pārvērtēšanas rezervi, kas atspoguļota pašu kapitāla sastāvā.
  Storent grupas vadība paredz, ka 2024. gadā, pateicoties sistēmas uzlabojumiem, struktūras atjaunošanai un investīcijām tehnikas parkā 10-20 milj. eiro vērtībā, apgrozījums turpinās pieaugt. Izvērtējot tirgus tendences un uzņēmuma vadības komandas stratēģijas, uzņēmums šī gada pirmajā ceturksnī plāno izlaist nākamo obligāciju emisiju. Tās mērķis būs paātrināt uzņēmuma paplašināšanos, kā arī turpināt tehnikas parka atjaunošanu un jaunu nomas punktu atvēršanu.
  Dalīties ar rakstu:
Saistītie raksti

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

SignetNasdaq
Investore Andris
Capitalia
SignetNasdaqCapitalia
 • Tallinas birža
 • Rīgas birža
 • Viļņas birža
Investora Andra portfeļa vērtība