G7 importa lieguma ietekme uz zelta cenu Latvijā
Vakar medijos izskanēja ziņa, ka pasaules vadošās rūpnieciski attīstītās valstis aizliegušas Krievijas zelta importu, kas ir vēl viens sankciju veids pret Krieviju, reaģējot uz tās agresiju Ukrainā.
Ņemot vērā, ka Krievija pērn eksportēja 12.6 mljrd. mārciņu zelta jeb gandrīz 14.6 mljrd. eiro vērtu zeltu, likumsakarīgi rodas jautājums, kā šādas pārmaiņas varētu ietekmēt zelta cenu pasaulē un vai šis ir labvēlīgs laiks, lai ieguldītu zeltā?
Uzdevām šo jautājumu Tavex Dārgmetālu dīlinga nodaļas vadītājam Jānim Astičam. Viņš iedrošina: “Dārgmetāliem jaunā nedēļa sākās pozitīvi, ar nelielu cenas pieaugumu, neskatoties uz to, ka G7 valstis plāno aizliegt zelta importu no Krievijas.”
Astičs arī norāda, ka jau kopš karadarbības sākuma zelta imports no Krievijas uz G7 valstīm, bija niecīgs vai nebija vispār - zelta cenas šis paziņojums nespēja ietekmēt.
“Iespējams, šo notikumu noēnoja tuvojošais Eiropas Centrālās Bankas forums, kā dēļ zelta cenas piedzīvoja nelielu lejupslīdi vakar pēcpusdienā, bet tomēr tās spēja noturēt atbalstu 1.824.51/oz dolāru līmenī.”
Eksperts arī piebilst, ka šīs svārstības ir niecīgas, un zelta cena vēl joprojām ir stabila visu šo gadu, uzrādot nelielu pieaugumu, salīdzinot ar citiem ieguldījumu veidiem. To apliecina arī zemāk pievienotais attēls.
Zelta cenas izmaiņas biržā šogad, salīdzinot ar citiem investīciju objektiem.Foto: Nasdaq.com