Investori beidzot ļoti nopietni ieklausījušies tajā, kādu Ķīnas virzienu zīmē tās Komunistiskās partijas līderis Sji Dziņpins (Xi Jinping). Nākusi plašāka atklāsme, kas tas tās uzņēmumiem un ekonomikai kopumā nebūs nekas labs.

- Ir visai plaši pārspiedumi par Ķīnas nākotnes ekonomikas izaugsmes modeli. Tas galvu, šķiet, liek šūpot pat līdz šim dzelžainiem Ķīnas vērtspapīru faniem. Foto: Scanpix
Tas savukārt pēdējās dienās raisījis ievērojamu Ķīnas akciju cenu kritumu. Var spekulēt, ka Ķīnas akcijas, ņemot vērā to cenu samazināšanos, var uzskatīt par lētām. Tiesa gan, kāds kopējais viedoklis arvien vairāk, šķiet, sliecas uz to pusi, ka šāds lētums, ņemot vērā jau pārāk daudzos jautājumus par šīs valsts uzņemto kursu, ir adekvāts.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Pagājušonedēļ “beidzot” un, ņemot vērā notikušo, droši vien jau bez kādiem lieliem pārsteigumiem krita jaunā britu valdība. Tā bija paspējusi darboties 45 dienas, lai gan tajās tā sadarīja un piedzīvoja tik daudz, ka tagad nākamajiem britu vadītājiem savārītais, iespējams, būs jāstrebj ārā mēnešiem, ja ne gadiem.
Kopš šā gada sākuma cenas lielākajos pasaules akciju tirgos ir sarukušas aptuveni par ceturto daļu. Šāda naudas sadegšana un paaugstinātas svārstības uz lielas neskaidrības fona turpina testēt daudzu investoru nervus.
Pasaulē visvairāk tirgoto vērtspapīru cena turpina planēt zemāk. Tas gan joprojām nav stājies ceļā lērumam spekulāciju par to brīdi, kad šīs vērtības neizbēgami atkal sāks pieaugt. Vismaz pagaidām tādējādi, šķiet, iztrūkst kāda vispārēja ieguldītāju kapitulācija un depresija, kas, iespējams, liecinātu par tirgus cenu zemākajiem punktiem.
Arī 2025.gadā Investoru Klubs dodas uz Latvijas skolām, lai izglītotu jauniešus par to, kas ir investēšana, kāpēc tas ir svarīgi un kā to uzsākt atbildīgi.