Attiecībā uz investēšanu bieži tiek teikts, ka lielajiem profesionālajiem šīs jomas pārstāvjiem ir priekšrocības, ja salīdzina ar mazajiem individuālajiem investoriem.

- “Ilgtermiņā jūs nevarat pārspēt profesionāļus, tirgojoties ātrāk vai pievienojoties mīmu akciju pūlim. Veids, kā sasniegt labākus rezultātus, ir nevis sajaukties ar ganāmpulku, bet gan atšķirties no tā,” skan slavenā WSJ komentētāja un investora Džeisons Cveiga padoms.
- Foto: Scanpix
To nosaka tas, ka profesionāļi bieži ir ļoti labi izglītoti šajā jomā, pēta informāciju tādā apmērā un veidā, kādā to diez vai spēs mazāki investori. Tāpat tiem mēdz būtu milzīga pieredze, un tie ir vairāk informēti par emociju un dažādu domāšanas aizspriedumu klātbūtni ieguldījumu procesā. Tas ir nemaz nerunājot par to, ka investīciju bankām ir veselas analītiķu komandas, pret kurām tad nosacīti jāsacenšas tādam mazajam investoram, kur ir sadomājis pārspēt tirgu.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Plaukstot un zeļot jebkā indeksēšanai, šai industrijai ir radušās arī zināmas ēnas puses. Proti, kā sēnes pēc lietus tiek radīti dažnedažādi indeksi, kuri tad sola, saliekot kopā kādu attiecīgo aktīvu čupiņu, sekot kādai modīgai, ja ne pat eksperimentālai, ieguldīšanas tendencei.
Liela daļa tirgus dalībnieku turpina domāt, ka tie ieguldījumu pasaulē spēs izvēlēties pareizo zirgu. Tiesa gan, atkal un atkal dati turpina apstiprināt, ka ar aktīvu ieguldījumu izvēlēšanos nemaz tik labi tiem neveicas.
Brišana pret straumi nav viegla padarīšana. Tomēr vērtspapīru tirgū tieši pa šādu ceļu dažkārt var atrast atlaides, ja, protams, ir vēlme izvēlēties konkrētus ieguldījumus. Attiecīgi šobrīd īpaši tālu nav jāmeklē tās jomas, no kurām investori pēdējā laikā bēguši prom, iespējams, jau radot iespēju viņu pamestos vērtspapīrus iegādāties lētāk.
Pēdējo sešu mēnešu notikumus akciju tirgos varētu raksturot kā izbraucienu amerikāņu kalniņos, kur pārmērīgs investoru optimisms mijas ar bažām un bailēm. Nozīmīga ietekme šādam investoru noskaņojumam bijusi Donaldam Trampam un viņa jaunās administrācijas lēmumiem, kas pamatīgi sašūpojuši diplomātiskās saites, globālo ekonomiku un līdz šim vispārpieņemto lietu kārtību. Turklāt četru gadu prezidentūras termiņš ir tikai pašā starta taisnē. Tāpēc pamatots ir investoru jautājums, tostarp Latvijā - kur šobrīd investēt ir mazākais risks un lielākās peļņas iespējas?