Jau aptuveni pusotru gadu dzīvojam procentu likmju palielināšanas periodā. Vērtspapīru tirgus dalībniekiem ļoti patīk dzīvoties pa nākotni. Tas nozīmē, ka bieži vien tiek gaidīta situācija, kad augstās procentu likmes kādā brīdī novedīs pie lēnīgākas ekonomikas vai pat recesijas.

- Tā saucamā kvantitatīvā mīkstināšana nodrošināja labu fonu lieliskajam akciju cenu pieaugumam kopš iepriekšējās globālās finanšu krīzes. Tagad FRS sadrukātos dolārus uzslauka atpakaļ. Kā izrādās, vismaz pagaidām tirgū par to kāda liela drāma nemaz nav.
- Foto: Scanpix
Attiecīgi tirgus dalībnieki jau laicīgi mēdz zīlēt kad un cik ļoti sagurs ekonomika, kas var nepatikt akciju cenai (tālākais gan ietver konstantu šo domu korekcijas). Tāpat, augot procentu likmēm, konkurētspējīgāku peļņu investoriem nodrošina tie instrumenti, kas sola regulāru to izmaksu, piemēram, valdību obligācijas.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Ķīnas ekonomikas sagurumu jutīs visi; daži drosmīgie šajā tirgū pauž gatavību meklēt atlaides.
Arī luksusa klases rokassomiņas, pulksteņi un mēbeles var pildīt bagātības saglabāšanas funkciju. Turklāt, kā rāda vēsture, dažādām alternatīvajām investīcijām var klāties tīri labi, ja vērtē to vērtības pieaugumu gan īsākā, gan garākā termiņā.
Ja visu laiku prognozē to pašu akciju cenu sabrukumu, droši vien kāda reizē par to tev arī būs taisnība. Tomēr var jautāt, vai tas atsver visu to laiku, kad šāda taisnība personai izrādījusies nav?
Investoru Kluba podkāsta 75.epizodē viesojas Storent Holding dibinātājs, vadītājs un līdzīpašnieks Andris Pavlovs. Epizodē pārrunājām pašreizējo obligāciju piedāvājumu, ekspansijas plānus ASV un tuvāk iepazinām uzņēmumu.