Ar zināmu regularitāti ziņu virsrakstos lasām, ka Eiropas Centrālā banka (ECB) un Federālā rezervju sistēma (FRS) paaugstina procenta likmes, ņemtie kredīti, kuri tika piesaistīti procenta likmēm kļūst dārgāki, bet noguldījuma likmes - augstākas.
Šajā rakstā centīšos vienkāršiem vārdiem pastāstīt, kas tas ir, kā tās strādā un ieskatīsimies vēsturē par periodu, kuru Vārtonas profesors Džeremijs Zīgels (Jeremy Siegel) bija izteicies, ka tā ir Amerikāņu makroekonomikas politikas lielākā neveiksme pēckara periodā. Periods, kurā tika piedzīvotas četras recesijas, divas enerģētikas krīzes, pieņemta cita ekonomiskas sistēma, kļūdu virkne no regulējošām iestādēm.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Cenu kāpums eiro zonā turpinās ar pārāk lielu ātrumu, kā rezultātā, turpinot cīņu ar pārāk augsto inflācijas līmeni, Eiropas Centrālā Banka (ECB) 14. septembrī nolēma vēlreiz par 25 bāzes punktiem paaugstināt savas procentu likmes. No 20. septembra galvenā refinansēšanas operāciju procentu likme būs 4.50%, aizdevumu iespējas uz nakti procentu likme 4.75% un noguldījumu iespējas uz nakti procentu likme būs 4%. Pēdējo reizi tik augsta eiro galvenā refinansēšanas operāciju procentu likme bija 2001. gada augustā (eiro refinansēšanas likme ir tikai 25 bāzes punktu attālumā no 4.75% rekorda).
6 mēnešu Euribor šodien pakāpās līdz 4.04%. Pēdējo reizi Euribor bija tik augsts 2008. gada finanšu krīzes laikā.
Eiropas Centrālās bankas (ECB) padomes sēdē ceturtdien tika nolemts paaugstināt procentu likmes par 25 bāzes punktiem.
Arī 2025.gadā Investoru Klubs dodas uz Latvijas skolām, lai izglītotu jauniešus par to, kas ir investēšana, kāpēc tas ir svarīgi un kā to uzsākt atbildīgi.