Tesla lobē Kanādas Ontārio provinces valdību, lai šajā reģionā uzbūvētu jaunu progresīvu ražotni, liecina vakar plašsaziņas līdzekļiem izplatītie dokumenti.

- Tesla izpilddirektors Īlons Masks
- Foto: Reuters/Scanpix
Uzņēmuma Kanādas struktūrvienība sadarbojas ar valdību, lai atrastu veidus, kā iegūt atļaujas rūpnieciskai ražošanai, liecina dokumenti, kas iesniegti 18. jūlijā. Tesla un Ontārio valdības ekonomikas ministrs vēl nav atbildējuši uz mediju jautājumiem, ziņo Reuters.
Kanādas rūpniecības ministrs Fransuā Filips Šampaņs (François-Philippe Champagne) maijā paziņoja, ka valdība risina sarunas ar vairākiem uzņēmumiem, kuru mērķis ir Kanādā attīstīt elektromobiļu piegādes ķēdi.
Tesla pēdējos gados ir ievērojami palielinājusi ražošanu. Pagājušās nedēļas akcionāru sapulcē Tesla izpilddirektors Īlons Masks (Elon Musk) sacīja, ka viņu uzņēmumā strādā daudzi kanādieši un arī viņš ir pa pusei kanādietis.
Viņš norādīja, ka uzņēmums varētu paziņot par jaunu rūpnīcu šogad. Galu galā uzņēmums vēlas sasniegt 10-12 tā sauktās gigafabrikas, sacīja Masks. Teslai šobrīd ir divas rūpnīcas Amerikas Savienotajās Valstīs, viena Vācijā un viena Ķīnā.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Autoražotājs Tesla ir parakstījis līgumus 5 mljrd. dolāru vērtībā, lai iegādātos akumulatoriem nepieciešamos materiālus no Indonēzijas niķeļa rafinētājiem, vēsta CNBC Indonesia.
Tesla akcionāru sapulcē izpilddirektors Īlons Masks (Elon Musk) sacīja, ka viņš vēl nevēlas atpirkt Tesla akcijas, un atbildēja uz citiem akcionāru jautājumiem. Savukārt akcionāri apstiprināja akciju sadalīšanu.
Tesla otrā ceturkšņa peļņa bija labāka nekā prognozēts, taču investori pauda bažas par rentabilitātes lejupslīdi auto industrijā. Spriežot pēc rezultātiem, Tesla akcijas mēreni pakāpās.
Pēdējo sešu mēnešu notikumus akciju tirgos varētu raksturot kā izbraucienu amerikāņu kalniņos, kur pārmērīgs investoru optimisms mijas ar bažām un bailēm. Nozīmīga ietekme šādam investoru noskaņojumam bijusi Donaldam Trampam un viņa jaunās administrācijas lēmumiem, kas pamatīgi sašūpojuši diplomātiskās saites, globālo ekonomiku un līdz šim vispārpieņemto lietu kārtību. Turklāt četru gadu prezidentūras termiņš ir tikai pašā starta taisnē. Tāpēc pamatots ir investoru jautājums, tostarp Latvijā - kur šobrīd investēt ir mazākais risks un lielākās peļņas iespējas?