Naftas cenas vienas nakts laikā nokritās līdz zemākajam līmenim kopš kara sākuma
Āzijas biržas trešdien pieauga, pamatojoties uz spekulācijām, ka Ķīna varētu sniegt papildu stimulus, lai atbalstītu tās grūtībās nonākušo ekonomiku, savukārt daži lieli Amerikas Savienoto Valstu (ASV) peļņas rādītāji veicināja tirgus pieaugumu.
Naftas cenas naktī nokritās līdz zemākajam līmenim, kopš Krievija iebruka Ukrainā, tirgos spekulējot par Irānas reakciju uz priekšlikumu atdzīvināt 2015. gada kodolvienošanos, kas varētu veicināt Irānas naftas eksportu. Izejvielu cenu kritums norāda uz bažām par grūto ekonomikas perspektīvu augstās inflācijas un stingrākas monetārās politikas apstākļos.
Āzijas tirgiem otrdien bija grūti atrast virzienu, ko veicināja skepse par pasaules ekonomikas izaugsmi, jo Ķīnas ekonomikas dati, kas bija vājāki nekā gaidīts, samazināja naftas cenas un ar izejvielām saistītās valūtas.
Naftas cenas vakar strauji kritās, jo Ķīnas vājie ekonomikas dati pastiprināja bažas par globālās ekonomikas lejupslīdi. Tas varētu negatīvi ietekmēt pieprasījumu pēc naftas, ziņo Reuters.
Pēdējo sešu mēnešu notikumus akciju tirgos varētu raksturot kā izbraucienu amerikāņu kalniņos, kur pārmērīgs investoru optimisms mijas ar bažām un bailēm. Nozīmīga ietekme šādam investoru noskaņojumam bijusi Donaldam Trampam un viņa jaunās administrācijas lēmumiem, kas pamatīgi sašūpojuši diplomātiskās saites, globālo ekonomiku un līdz šim vispārpieņemto lietu kārtību. Turklāt četru gadu prezidentūras termiņš ir tikai pašā starta taisnē. Tāpēc pamatots ir investoru jautājums, tostarp Latvijā - kur šobrīd investēt ir mazākais risks un lielākās peļņas iespējas?