ASV inflācija palēninās vairāk nekā prognozēts, vai FRS piebremzēs?
ASV inflācija oktobrī "atdzisusi" vairāk nekā prognozēts, sniedzot cerību, ka pēdējo desmitgažu laikā straujākais cenu kāpums samazinās, un dodot Federālās rezervju sistēmas (FRS) amatpersonām iespēju palēnināt straujo procentu likmju kāpumu.
Saskaņā ar Darba departamenta ceturtdienas ziņojumu, patēriņa cenu indekss ir palielinājies par 7.7%, salīdzinot ar gadu iepriekš, kas ir mazākais gada pieaugums kopš gada sākuma un samazinājies no 8.2% septembrī. Pamatcenas, kas neietver pārtiku un enerģiju un tiek uzskatītas par visatbilstošāko inflācijas pamatrādītāju, pieauga par 6.3%, atkāpjoties no 40 gadu augstākā līmeņa.
Centrālā statistikas pārvalde nupat ziņoja, ka 2022. gada oktobrī, salīdzinot ar 2021. gada oktobri, vidējais patēriņa cenu līmenis palielinājās par 21.8%. Vai tas nozīmē, ka pīķis jau ir aiz muguras? Kā šo rādītāju komentē Latvijas banku ekonomisti?
Vortonas Biznesa skolas emeritētais profesors Džeremijs Zīgels (Jeremy Siegel) ir pārliecināts, ka Federālā rezervju sistēma (FRS) nezina, ko tā dara, par to liecina gan pēdejo mēnešu lēmumi, gan gaidāmie notikumi. Turklāt viņš norāda, ka vairāk nekā 200 gadu laikā reālā atdeve no ilgtermiņa ieguldījumiem akcijās nav mainījusies.
Pamatojoties uz Mičiganas Universitātes aptauju, ASV iedzīvotāji sagaida, ka inflācija nākamajos 12 mēnešos būs 5%, kas ir augstāka nekā prognozēts septembrī, vēsta Bloomberg. Tajā pašā laikā patērētāju uzticības indekss pakāpās līdz 6 mēnešu augstākajam līmenim - 59.9 punktiem -, kas ir augstākais līmenis pēdējo 6 mēnešu laikā.
Arī 2025.gadā Investoru Klubs dodas uz Latvijas skolām, lai izglītotu jauniešus par to, kas ir investēšana, kāpēc tas ir svarīgi un kā to uzsākt atbildīgi.