Cukura fjūčeri Londonā palielināja savu kāpumu līdz augstākajam līmenim vairāk nekā 10 gadu laikā, pieaugot bažām par saspringtajām globālajām piegādēm. Šāda situācija draud saglabāt spiedienu uz globālo pārtikas inflāciju, vēsta Bloomberg.
Baltā cukura fjūčeru cena otrdien pieauga par 4.5% līdz 703.5 dolāriem par tonnu, sasniedzot augstāko līmeni kopš 2011. gada. Cenas kāpums saldinātājam, ko izmanto visās jomās, sākot no bezalkoholiskajiem dzērieniem un beidzot ar šokolādi, ir radies dēļ ierobežotā eksporta no galvenās ražotājas Indijas un vājām piegādēm no citām valstīm, tostarp Pakistānas un Taizemes.
Šajā epizodē viesos ir Pauls Miklaševičs, BluOr Bank aktīvu pārvaldīšanas direktors. Sarunas laikā runājām par tādiem tematiem kā pašreizējo situāciju finanšu tirgos, inflāciju, procentu likmēm, izejvielām un vēl daudz ko citu.
Par sevi pēdējos mēnešos atgādinājis vēsturiskā izpratnē jau leģendārais vērtības uzglabāšanas aktīvs – zelts. Tā cena janvārī pārrausās pāri 1900 ASV dolāru atzīmei par Trojas unci. Tas nozīmē, ka zeltam aiz kalniem vairs nav ļoti apaļā 2000 ASV dolāru atzīme par Trojas unci. Virs šīs atzīmes zelta cena paviesojās jau Covid-19 pandēmijas apstākļos. Tiesa gan, zeltam virs tās noturēties tā arī neizdevās. Tagad daudz kas liecina par to, ka šajā ziņā būs jauns šāds mēģinājums šo atzīmi iekarot.
2022. gads bija gads, kurā izejvielas bija viena no nedaudzajām pozitīvajām aktīvu klasēm investoriem. Tas pats stāsts varētu atkārtoties 2023. gadā, proti, vismaz saskaņā ar Goldman Sachs analītiķiem, kuri lēš, ka atdeve šai aktīvu klasei varētu pārsniegt 40%, vēsta Investing.com.
Arī 2025.gadā Investoru Klubs dodas uz Latvijas skolām, lai izglītotu jauniešus par to, kas ir investēšana, kāpēc tas ir svarīgi un kā to uzsākt atbildīgi.