Latvijas privātie un publiskie uzņēmumi nenorēķināsies ar Krieviju rubļos
Latvijas valdība neatbalsta norēķinus ar Krieviju par tās dabasgāzi rubļos, pavēstīja Ārlietu ministrija, un valdības vadītājs apliecināja, ka neviens uzņēmums valstī, ne valsts, ne privāts, to nedarīs.
"Krievijas pieprasījums ir nepamatots mēģinājums vienpusēji mainīt gāzes piegādes līguma nosacījumus," sacīja Latvijas Ārlietu ministrijas pārstāvis Jānis Beķers.
Tā kā gāzes krātuves Eiropā sāka pildīties un izejvielu importētāji steidza meklēt alternatīvus piegādes avotus Krievijai, gāzes cena noslīdēja līdz 100 eiro/MWh. Kopš kara sākuma Krievijas gāze “turpināja izvairīties” no Polijas tranzīta, bet lielos apjomos tika transportēta uz Austriju.
Ir atsevišķas tautsaimniecības nozares, kuras neskar krīzes un kara negatīvā ietekme, tieši pretēji, grūtos laikos tās uzņem apgriezienus. Apskatīsimies, kur šobrīd ir jēga investēt, lai saglabātu un palielinātu savus aktīvus.
Nākamā mēneša dabasgāzes fjūčeru cena šodien pakāpusies līdz rekordaugstam līmenim - cena, kas jau pirmajā tirdzniecības stundā bija rekordaugstā līmenī, pieauga vēl par teju 40%.
Pēdējo sešu mēnešu notikumus akciju tirgos varētu raksturot kā izbraucienu amerikāņu kalniņos, kur pārmērīgs investoru optimisms mijas ar bažām un bailēm. Nozīmīga ietekme šādam investoru noskaņojumam bijusi Donaldam Trampam un viņa jaunās administrācijas lēmumiem, kas pamatīgi sašūpojuši diplomātiskās saites, globālo ekonomiku un līdz šim vispārpieņemto lietu kārtību. Turklāt četru gadu prezidentūras termiņš ir tikai pašā starta taisnē. Tāpēc pamatots ir investoru jautājums, tostarp Latvijā - kur šobrīd investēt ir mazākais risks un lielākās peļņas iespējas?