Vairāk nekā 20 plānotie IPO, ko finansē China Merchants Securities, Ķīnas biržās tika apturēti pēc tam, kad Ķīnas biržu regulators sāka pastiprināti interesēties par uzņēmumu.

- Foto: Imago Images/Scanpix
Šeņdžeņas fondu birža ir iesaldējusi 15 IPO, bet Šanhaja ir apturējusi 5 IPO, ziņo Reuters. Pekinas biržā bija plānoti vēl 3 IPO.
Biržas operatori ir pārtraukuši pieņemt pieteikumus dalībai šajos IPO. Biržas paziņoja, ka tās veikušas pasākumus, reaģējot uz Ķīnas tirgus regulatora veikto izmeklēšanu attiecībā uz IPO finansētāju.
Regulators sāka izmeklēšanu par starpniecību, jo finansētājs tiek turēts aizdomās par uzticamības pārbaudes neveikšanu un tirgus noteikumu pārkāpšanu 2014. gadā. Uzņēmums paziņoja, ka pilnībā sadarbojas ar izmeklēšanu.
Starp ietekmētajiem IPO ir, piemēram, Zhuai Boya Technology, I-TEK OptoElectronics, Wuhan Dameng Database, Sidea Semiconductor Equipmens (Shenzen), GuangZhou V-solution Telecommunication Technology un Shenzen Q&D Circuits.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Jau gadiem ierasts, ka Ķīna ir pasaules ekonomikas izaugsmes dzinulis. Kopš iepriekšējās finanšu krīzes Rietumvalstu (vairāk gan Eiropas) izaugsmei esot anēmiskai, strauji turpinājusi augt Ķīnas tautsaimniecība. Rezultātā šī valsts ir kļuvusi ne tikai par pasaules rūpnīcu, bet arī par ļoti nozīmīgu tirgu daudziem Rietumvalstu publiski kotētajiem starptautiskajiem uzņēmumiem.
Kamēr Ķīnas varas iestādes pastiprina tehnoloģiju nozares kontroli, valsts giganti, tostarp Alibaba, Tencent un ByteDance, ir spēruši vēl nebijušu soli, sniedzot informāciju par dažos savos produktos izmantotajiem algoritmiem.
Ķīnas centrālā banka pirmdien samazināja bāzes procentu likmes, cenšoties stimulēt ekonomiku, ko kavē valdības stingrā Covid-19 politika un nekustamā īpašuma tirgus lejupslīde.
Pēdējo sešu mēnešu notikumus akciju tirgos varētu raksturot kā izbraucienu amerikāņu kalniņos, kur pārmērīgs investoru optimisms mijas ar bažām un bailēm. Nozīmīga ietekme šādam investoru noskaņojumam bijusi Donaldam Trampam un viņa jaunās administrācijas lēmumiem, kas pamatīgi sašūpojuši diplomātiskās saites, globālo ekonomiku un līdz šim vispārpieņemto lietu kārtību. Turklāt četru gadu prezidentūras termiņš ir tikai pašā starta taisnē. Tāpēc pamatots ir investoru jautājums, tostarp Latvijā - kur šobrīd investēt ir mazākais risks un lielākās peļņas iespējas?